Co to są ogrodzenia akustyczne?

Co to są ogrodzenia akustyczne?

Ogrodzenia akustyczne

Ogrodzenia akustyczne są używane w wielu różnych miejscach na całym świecie. Występują w różnych rozmiarach, stylach i różnych rodzajach materiałów użytych do ich wykonania. Na przykład drogowe ekrany dźwiękochłonne są zwykle budowane przy użyciu aluminiowej ramy z warstwą gumowanego tworzywa sztucznego wewnątrz i wykorzystują panele dźwiękochłonne w celu ograniczenia dźwięków pochodzących z ruchu ulicznego i innych źródeł hałasu. Z drugiej strony, ogrodzenie akustyczne jest zwykle wykonane ze stali, włókna szklanego i drewna.

Ogrodzenia akustyczne zwykle zajmują się wieloma różnymi problemami z tłumieniem hałasu; od hałasu generowanego przez okoliczne hałasy do dużego natężenia ruchu drogowego. Ogólnie rzecz biorąc, akustyczne ekrany dźwiękochłonne drogowe osiągają zwykle stratę 15-20 dB (w zależności od źródła hałasu, poziomu hałasu i rodzaju hałasu), co odpowiada około jednej czwartej pierwotnego natężenia dźwięku. Kiedy w okolicy przejeżdża duży pojazd, dźwięk jest bardziej wzmocniony niż w przypadku małego pojazdu wykonującego to samo. Na przykład, jeśli masz dwa samochody przejeżdżające przez zbocze wzgórza, ich hałas będzie głośniejszy niż dźwięk dochodzący z drugiego kierunku. To może być bardzo denerwujące. Ogrodzenia przeciwhałasowe zapewniają również pewien stopień ochrony przed hałasem pochodzącym od przedsiębiorstw energetycznych poprzez zmniejszenie poziomu wydobywającego się z nich dźwięku.

Ogrodzenia akustyczne mogą być również wykorzystywane do innych celów. Jednym z przykładów są ogrodzenia basenów tłumiące hałas. Tę samą koncepcję można zastosować również do ścian basenów redukujących hałas. W rzeczywistości termin „ogrodzenie basenu” odnosi się nie tylko do ogrodzeń posesyjnych, ale także komercyjnych. Niektórzy właściciele basenów będą mieli ogrodzenia basenowe zaprojektowane tak, aby zmniejszyć hałas i wibracje, zachowując jednocześnie atrakcyjność wizualną swoich basenów. Obecnie dostępne są ogrodzenia basenowe redukujące hałas, zarówno w rozmiarach standardowych, jak i niestandardowych, które można wyprodukować na zamówienie i zmontować w krótkim czasie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *