Fences Review – Tematy i symbolika w filmie Augusta Wilsona „Fences

Fences Review – Tematy i symbolika w filmie Augusta Wilsona „Fences

Klasyczna sztuka Augusta Wilsona „Fences” rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Eksploruje doświadczenia Afroamerykanów i bada stosunki rasowe. Ta recenzja będzie badać tematy i postacie w sztuce. Zbadamy symbolikę sztuki i to, jak może ona odzwierciedlać osobowości bohaterów. Czytaj dalej, aby odkryć więcej o Fences! I nie przegap wspaniałego sequela! Możesz zdobyć kopię Fences za ułamek ceny!

To płot, który ma trzymać ludzi na zewnątrz

Podstawowym celem ogrodzenia jest ochrona kompleksu apartamentów przed niepożądanymi gośćmi. Może to być spowodowane pranks, działalności przestępczej, lub złośliwości. W każdym przypadku, nie zabezpieczając kompleksu apartamentów przed tymi zagrożeniami może prowadzić do pogorszenia lokatorów i nieatrakcyjny wygląd. Oprócz bezpieczeństwa, kompleksy mieszkaniowe muszą również rozważyć estetyczny wygląd ogrodzenia. Nie wszystkie rodzaje ogrodzeń są równie bezpieczne i dobrze wyglądające.

Wysokie ogrodzenie to jeden ze sposobów, aby utrzymać złodziei z dala od Twojej posesji. Ponadto, ogrodzenie o słabej widoczności utrudnia przestępcy celowanie w Twoją nieruchomość. Zapobiega to również przestępcom przed przebiciem się przez zamknięte bramy. Dodatkowo, ogrodzenia plastikowe mogą pomóc chronić Ciebie i Twoją nieruchomość przed widokiem sąsiednich nieruchomości. Chociaż ten rodzaj ogrodzenia może zniechęcić do kradzieży, nie może zatrzymać zdeterminowanego człowieka.

Innym sposobem na utrzymanie intruzów z dala od Twojej nieruchomości jest zainstalowanie zewnętrznej kamery bezpieczeństwa. Kamera bezpieczeństwa jest nie tylko skutecznym środkiem odstraszającym złodziei, ale także daje ci aktualne powiadomienia o podejrzanej aktywności na twojej posesji. Można również zainstalować kamery wykrywające ruch, które wysyłają powiadomienia do firmy ochroniarskiej lub na telefon komórkowy. Kamery te monitorują obszary wokół ogrodzenia i oświetlają je, jeśli zbliża się przestępca.

To symbol osobowości Rose i Troya.

Sztuka Fences jest ważnym przedstawieniem konfliktu rasowego i klasizmu w Ameryce lat 50. XX wieku. Historia obraca się wokół wykorzystywania czarnych ludzi przez białe społeczeństwo i potrzeby ochrony prywatnego życia czarnej rodziny przed światem zewnętrznym. Chociaż sztuka opowiada o czarnej rodzinie, bohaterowie portretują życie wielu Afroamerykanów. Ponadto sztuka porusza problem stereotypów rasowych i wybielania medialnych portretów czarnych kobiet.

Podczas gdy większość ludzi postrzega ogrodzenie jako przeszkodę w związku, Rose używa go, aby wyrazić swoją potrzebę ochrony ludzi, których kocha. Jak wie Troy, rzadko mają porządne rozmowy i ma nadzieję, że wspólne budowanie płotu poprawi ich relacje. Płot symbolizuje ochronę i stabilność. Rose chce utrzymać Cory i Troya blisko siebie. Jednak ten związek nie będzie działał, jeśli Rose nie będzie w stanie zrobić tego samego dla Troya.

Oprócz różnic fizycznych, płoty symbolizują osobowości bohaterów. Troy, na przykład, myśli o ogrodzeniu jako o barierze dla swojej rodziny. Z kolei Rose widzi w nim sposób na ochronę swojej rodziny i siebie. Jej pragnienie zbudowania płotu dla swojej rodziny okazuje się sprzeczne z jego uczuciami wobec męża i syna. Pomimo konfliktu między Rose i Troyem, płoty są reprezentacją ich różnic w osobowości.

To symbol miłości.

Film „Płoty” Augusta Wilsona jest mistrzowskim przykładem symbolizmu. W całym filmie Wilson używa różnych symboli, aby przekazać ukryte znaczenie i emocjonalne reakcje bohaterów. Czytaj dalej, aby odkryć niektóre z istotnych symboli, które August Wilson wykorzystuje w filmie. W tym artykule omówimy niektóre z tematów i symboli w filmie. Oto trzy z nich:

Marzeniem Maxsona było zostać zawodowym baseballistą, ale uznano, że jest za stary, by dołączyć do głównych lig. Jego złość przenosi się na innych i na jego związek z Corym, graczem w piłkę nożną, który ma ogromny potencjał. Gniew Maxsona napędza napięcia w jego relacjach z synem, powodując problemy rodzinne. Film inteligentnie wykorzystuje symbol płotu, aby zbadać te tematy. W filmie reprezentuje on napięcia i przeszkody, które może powodować małżeństwo.

Sztuka „Płoty” Augusta Wilsona skupia się na miłości. Główny bohater, Troy, buduje ogrodzenie dla swojej żony Rose. Początkowo nie rozumie celu ogrodzenia, ale jego przyjaciel Bono rozumie. Płot jest symbolem ochrony, miłości i separacji. Przedstawia jak bardzo Rose chce trzymać się ludzi, których kocha, podczas gdy świat zewnętrzny ją odrzuca.

To symbol rodziny.

W całej historii drzewo rodzinne reprezentowało rodzinę, a jego wiele części symbolizowało znaczenie rodziny. Jako symbol życia i pochodzenia, drzewo przemawia do każdej osoby jako dziecka wszechświata. Istnieją dwa podstawowe powody tego stanu rzeczy i oba są reprezentowane na rysunkach genealogicznych. Pierwszym jest to, że struktura drzewa przypomina strukturę ludzkiej rodziny. Drugim powodem jest to, że może ono reprezentować długoterminową stabilność i zaangażowanie, co czyni je świetnym wyborem dla symboli rodzinnych.

Symbol rodziny można stworzyć również dla własnej rodziny. Możesz połączyć symbole rodzinne, umieszczając je na liściu koniczyny, a następnie związać je z trzecim symbolem, jak góra i kozie rogi. W ten sposób Twoja rodzina będzie reprezentowana na wielu poziomach i możesz wybrać, które elementy włączyć, a które pominąć. Możesz również zawrzeć w symbolu różne cechy rodzinne. W ten sposób możesz świętować osiągnięcia i więzi swojej rodziny.

W przypadku dynastii, rodzice założyciele muszą wybrać symbol, który będzie reprezentował ich rodzinę. Mogą chcieć oddać hołd historii swojej rodziny lub bogatej linii krwi. Wykorzystanie elementów historii i tradycji rodzinnej w symbolu pomoże Ci również dokonać właściwego wyboru dla Twojej własnej rodziny. Na przykład, jeśli rodzice założyciele dynastii mają bogatą linię krwi, ich herb rodzinny może zawierać lwa lub smoka.

To symbol poświęcenia

Sztuka Fences autorstwa Augusta Wilsona bada sposób, w jaki różne postaci i sytuacje postrzegają ideę ogrodzenia. Ta klasyczna historia, rozgrywająca się w Pittsburghu lat 50-tych, przedstawia sposoby, w jakie koncepcja płotu może być barierą i przeszkodą w związku. Główny bohater, Troy Maxson, zdaje sobie sprawę, że ogrodzenia często mają odwrotny skutek od tego, do czego są przeznaczone. Na przykład w tej sztuce, ogrodzenia w sąsiedztwie mają odwrotny skutek od tego, co mają mieć.

Co więcej, centralnym tematem tej sztuki jest poświęcenie. Jest to centralny temat sztuki, ponieważ ofiara oznacza, że ktoś musi stracić wszystko, aby coś zyskać. W „Fences” ten temat koncentruje się na ciele, gdzie odbywa się ofiara. Innymi słowy, człowiek poświęca wszystkie swoje siły, aby coś zyskać, a zobaczenie go w oddzielnym ciele jest gestem tęsknoty za tym, aby zobaczyć trochę brata, który poświęca wszystko, aby go odzyskać.

To symbol nadziei.

Płot jest potężnym symbolem na wiele sposobów. Głównym konfliktem w Płotach jest odmowa Troya, by jego syn Cory grał w piłkę nożną. Ta decyzja niszczy szanse Cory’ego na dostanie się do college’u. Aby to nadrobić, Cory musi wykuć nowe marzenia. Rodzina Maxsonów, na czele z Troyem, jest reprezentacją nadziei i porażki. Maxsonowie prawie doszli do punktu rozpadu jako rodzina, z powodu niepowodzeń Troya.

Bariera koloru w baseballu reprezentuje barierę koloru, która uniemożliwia Troyowi osiągnięcie jego potencjału. Wielu czarnych Amerykanów doświadczyło tego samego. Płot, lub mur, trzymał ich w separacji. Chociaż akcja sztuki rozgrywa się w latach 50. ubiegłego wieku, w stosunkach rasowych dokonywał się postęp. Chociaż ta powieść jest o rodzinie, ma większe przesłanie dla tych, którzy mają do czynienia z niesprawiedliwością rasową. Oprócz realizmu, płoty są również symbolem separacji i izolacji.

Historia Troya Maxsona to opowieść o nieodwzajemnionej miłości, zdradzie i odrzuceniu. Główny bohater, Troy Maxson, jest niespełniony emocjonalnie, a płot między nim a jego żoną Rose symbolizuje niewierność. Z kolei postać Śmierci symbolizuje przeszkody w życiu. Związek Troya z Rose uległ pogorszeniu, a płot jest metaforą niewierności i odrzucenia. Ostatecznie Troy zostaje pokonany przez śmierć.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]