Fundament ogrodzenia – Dlaczego beton jest lepszy niż cedr na słupki ogrodzeniowe

Fundament ogrodzenia – Dlaczego beton jest lepszy niż cedr na słupki ogrodzeniowe

Jeśli chodzi o fundament ogrodzenia, beton jest często preferowanym wyborem. Beton ma lepsze wsparcie boczne. Ten artykuł omówi, co szukać w fundacji i jaki materiał użyć. Drewno i cedr są zarówno dobre wybory dla postów, ale beton i prefabrykowanych fundamentów zapewniają lepsze wsparcie boczne. Podczas gdy betonowe i prefabrykowane fundamenty są pod ziemią, nie są one widoczne gołym okiem. Możesz zdecydować się na instalację fundamentu ogrodzenia poza sezonem, aby zaoszczędzić na kosztach pracy.

Prefabrykowane fundamenty zapewniają doskonałe podparcie boczne

Zastosowanie prefabrykowanych elementów fundamentu ogrodzenia może zmniejszyć wykwalifikowaną pracę wymaganą na miejscu pracy i wyprodukować najwyższej jakości fundament ogrodzenia. Są one również łatwe w montażu, obsłudze i transporcie. Prefabrykowane elementy fundamentu ogrodzenia są najbardziej opłacalnym sposobem budowy ogrodzenia. Prefabrykowane elementy obejmują stopę fundamentową, molo i słupki. Dzięki temu zmniejsza się czas instalacji, koszty i bałagan. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach z używania prefabrykowanych elementów fundamentowych.

Beton jest lepszy od ubitej ziemi

Jeśli chodzi o fundamenty ogrodzenia, najlepszym wyborem dla słupów jest wylany beton. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Podczas gdy żwir może pracować dla gęstej lub gliny ciężkiej gleby, beton będzie utrzymać swoje posty z przesunięciem lub przewrócił przez wiatr. Betonowa fundacja jest łatwiejsza do usunięcia, zbyt, i to będzie silniejszy kotwica dla Twojego ogrodzenia. Głównym składnikiem betonu, żwir, również sprawia, że świetna baza dla słupków ogrodzeniowych.
Gleba wokół ogrodzenia powinna być dobrze zagęszczona, a otwory na pale powinny być wolne od dużych kamieni lub korzeni drzew. Jeśli używasz betonu do fundamentu ogrodzenia, dobrym pomysłem jest zrobienie otworu szerszego u podstawy niż sam słupek, tak aby beton nie wybijał się z ziemi. Kopiec wokół słupka ogrodzenia jest dobrym pomysłem, aby skierować deszcz z dala od niego, i ważne jest, że fundament jest w pełni utwardzony przed jego użyciem.
Użycie żwiru jako fundamentu eliminuje problemy z drenażem. Jednak żwir nie działa tak dobrze w luźnej glebie. Jeśli chcesz użyć żwiru jako fundamentu ogrodzenia, upewnij się, że brud nie jest zbyt luźny. Żwir najlepiej sprawdza się w przypadku ciężkich zabrudzeń typu glina, a także jest lepiej przystosowany do silnych mrozów. Żwir zapobiega również powstawaniu zwałów mrozowych. Jest to również idealne rozwiązanie dla fundamentów ogrodzeniowych w chłodniejszych obszarach.
Kolejną zaletą stosowania betonu nad ubitą ziemią jest to, że łatwiej jest się w nią wkopać. Należy jednak pamiętać, że brud będzie gnił z czasem, więc beton tylko przyspieszy proces gnicia słupków. Pokruszona skała lub żwir mogą pomóc w zapobieganiu gniciu i przedłużeniu żywotności słupków ogrodzeniowych. Ważne jest jednak, aby rozważyć to wszystko przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Drewno jest lepsze niż cedr na słupki ogrodzeniowe

Jeśli instalujesz nowe ogrodzenie na swoim podwórku, możesz się zastanawiać, czy drewno jest lepsze niż cedr na słupki ogrodzeniowe. Cedr jest znacznie droższy niż alternatywy, i jest łatwiejszy do cięcia i kształtowania niż większość innych rodzajów drewna. Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka odmian cedru. Możesz wybierać pomiędzy cedrem japońskim, Western Red lub CRC. Każdy typ ma wyraźne zalety i wady.
Cedr jest naturalnie trwały, ale w końcu pęka lub gnije. Korzystanie z sosny poddanej obróbce ciśnieniowej, na przykład, przedłuży żywotność postu. Jednak sosna poddana obróbce ciśnieniowej pozostawi zielonkawy odcień, który może nie pasować do reszty ogrodzenia. Ten odcień jest spowodowany przez proces chemiczny stosowany w celu zwiększenia trwałości sosny. Chociaż ten odcień może być ukryty przez malowanie lub barwienie ogrodzenia, należy pamiętać, że sosna poddana obróbce ciśnieniowej jest bardziej podatna na wypaczenia, skręcanie i uszkodzenia owadów niż cedr.
Sosna impregnowana ciśnieniowo jest lepszym wyborem na słupki ogrodzeniowe i resztę niż cedr. Sosna impregnowana ciśnieniowo jest również bardziej wytrzymała na erozję gleby niż cedr. Sosna impregnowana ciśnieniowo jest najczęściej stosowanym drewnem na ogrodzenia zewnętrzne. Cedr jest stabilnym drewnem, ale jest podatny na gnicie w glebie. Słupki cedrowe są droższe niż z sosny impregnowanej ciśnieniowo. Sosna impregnowana ciśnieniowo jest również bardziej wytrzymała na glebę i gnicie.
Podczas gdy cedr jest doskonałym wyborem dla słupków ogrodzeniowych, ważne jest, aby chronić go przed wilgocią. Podczas gdy beton absorbuje wodę, drewno absorbuje wodę i działa jej drogę w dół do mocowania. Wilgoć będzie ostatecznie pęcznieć drewna i pęknięcia betonu. Na szczęście, można temu łatwo zapobiec, traktując swój płot z olejem cedrowym. Cedr jest również naturalnym pestycydem i będzie trwał przez wiele lat bez konieczności stosowania zabiegów chemicznych.
Wybierając między cedrem a sekwoją na słupki ogrodzeniowe, trzeba zważyć zalety i wady każdego typu. Redwood jest znacznie twardszy i gęstszy niż cedr. Chociaż jest to droższe, jest warte pieniędzy, ponieważ nie będzie gnić i być drogie dla dużego ogrodzenia. Jednak redwood będzie trwać dłużej niż cedr, ponieważ trzyma więcej oleju ochronnego. Jeśli budujesz nowe ogrodzenie, redwood jest zdecydowanie lepszym wyborem niż cedr na słupki ogrodzeniowe.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]