Jak oszacować koszt ogrodzenia z tworzywa sztucznego

Jak oszacować koszt ogrodzenia z tworzywa sztucznego

Jeśli szukasz ogrodzenia, aby otoczyć swój ogród, powinieneś rozważyć metal. plastikowe ogrodzenia są niedrogie i wymagają niewielkiej konserwacji. Są one również silniejsze niż aluminium i są ogólnie bardziej trwałe. Niektóre firmy używają materiałów odlewanych w procesie wytapiania stali, co obniża koszty, ale pozwala na bardziej zawiłe projekty. plastikowe ogrodzenia są zazwyczaj wykonane jako panele, które sprawiają, że instalacja jest projektem do-it-yourself.

Opcje dekoracyjne

Masz wiele opcji dekoracyjnych, jeśli chodzi o twój plastikowy płot. W zależności od stylu i ilości szczegółów, które chcesz, możesz zdecydować się na dekoracyjny plastikowy płot lub zwykły. Wiele dekoracyjnych plastikowych ogrodzeń pochodzi z pustych części, które ukrywają elementy złączne. Zazwyczaj ogrodzenia plastikowe są wykonane z arkuszy stalowych, wygiętych w puste sztachety, pikiety i słupki. Panele są następnie przykręcane do słupków. Najczęstszym stylem ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest ogrodzenie z tworzywa sztucznego.
Opcje dekoracyjne dla plastikowego ogrodzenia są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach. Można uzyskać ogrodzenie, które naśladuje roślinę lub liść. plastikowe ogrodzenia oferują wielką prywatność, ponieważ mogą być malowane lub barwione na dowolny kolor. Są one również bardziej elegancką opcją niż drewno lub zwykłe ogrodzenie. Można nawet użyć staromodny płot, aby stworzyć funky atmosferę wokół domu. Gdy ogrodzenie jest już na swoim miejscu, można posadzić karłowate drzewa i krzewy.
Jeśli nie chcesz iść na plastikowy płot, możesz zamontować go na cegle lub kamieniu. Możesz nawet pomalować mur ceglany, aby dopasować go do plastikowego ogrodzenia. Mur z kolorowymi wzorami lub osobistymi muralami to kolejna opcja. Kamieniarstwo stanowi również doskonałą alternatywę dla pionowych słupów żelaznych. Ponieważ plastikowe ogrodzenia są zazwyczaj w podstawowych kolorach, malowanie ich może nie być najlepszą opcją dla Ciebie. Ekrany mogą dać Ci kolorową opcję.
Inną opcją metalową jest brąz architektoniczny. Jest to droga opcja, ale oferuje klasyczny metaliczny połysk. Ten rodzaj metalu jest połączeniem cynku, miedzi i cyny. Może być kształtowany w ozdobne wzory, i trzyma farbę dobrze. Ponieważ aluminium jest lekkie, instalacja będzie łatwiejsza. Dodatkowo, ten rodzaj plastikowego ogrodzenia jest często mniej kosztowny niż kute żelazo. Istnieje wiele opcji dekoracyjnych dla plastikowych ogrodzeń, zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych.

Trwałość

Kute żelazo jest jednym z najsilniejszych typów ogrodzeń plastikowych. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Zawiera żelazo i węgiel, dzięki czemu jest wytrzymały i trwały. Kute żelazo może być bardziej miękkie niż stal, ale nadal jest dość trwałe. Jeśli go pomalujesz, możesz zmniejszyć ilość bezpośredniego kontaktu z powietrzem. Zapobiegnie to rdzy zjedzeniu przez ogrodzenie, ale będzie cię to kosztować czas i pieniądze. W przeciwieństwie do stali, plastikowe ogrodzenia nie przewrócą się, gdy uruchomisz stopę lub rzucisz piłkę baseballową.
Chociaż ogrodzenia z tworzywa sztucznego wymagają mniejszej konserwacji, nie są odporne na uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi lub szkodnikami. Substancje roślinne nie zabarwiają go. Jednak ogrodzenia z tworzywa sztucznego są podatne na rdzę, jeśli powłoka proszkowa zostanie zarysowana. Z drugiej strony, ogrodzenia plastikowe nie rdzewieją nawet po zarysowaniu, więc być może trzeba będzie je rzadziej naprawiać. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kute żelazo czy aluminium, nadal będzie ono utrzymywać swój wygląd przez wiele lat.
Kute żelazo jest również silniejsze niż stal, która może pęknąć nagle i stać się bardzo nieatrakcyjna. Ponadto, plastikowe ogrodzenia nie są podatne na termity lub rdzę, w przeciwieństwie do drewnianych. plastikowe ogrodzenia są bardziej plastyczne niż ich drewniane odpowiedniki, co pozwala na bardziej skomplikowane projekty. Można również dostosować plastikowy płot z bardziej skomplikowanych ozdób i akcentów niż drewniany. Jednak upewnij się, że wybierzesz ogrodzenie wykonane z odpowiedniego materiału dla klimatu i środowiska, w którym żyjesz.
ogrodzenia plastikowe występują również w różnych materiałach, takich jak aluminium. Podczas gdy niektóre metale są bardziej kruche niż inne, aluminium jest najbardziej trwałym materiałem. plastikowe ogrodzenia mogą wytrzymać zewnętrzne warunki pogodowe i znaczny nacisk, ale są również lekkie i łatwe w utrzymaniu. Ich gładka powierzchnia oznacza, że nie muszą być często malowane lub czyszczone. Mogą być również poddawane recyklingowi bez utraty integralności, co czyni je zrównoważonym wyborem. A ponieważ aluminium jest poddawane recyklingowi, można również oczekiwać, że będą one trwały przez długi czas.
Plastikowe ogrodzenia są kolejnym popularnym rodzajem ogrodzenia. Wymagają minimalnej konserwacji i mogą trwać do 20 lat, jeśli są prawidłowo utrzymane. plastikowe ogrodzenia, z drugiej strony, będzie musiał być traktowany co dwa lata lub tak. plastikowe ogrodzenia może trwać do 40 lat, ale jeśli się mokre, wilgoć może zgnić panele drewniane. Aby zapobiec zniszczeniu paneli przez wilgoć, można użyć impregnowanych słupków lub wypełnić je betonem lub żwirem.

Koszt

Jeśli szukasz przebudowy swojego podwórka, koszt ogrodzenia z tworzywa sztucznego może być ważnym elementem w budżecie przebudowy. Istnieje kilka ukrytych kosztów związanych z plastikowymi ogrodzeniami, o których należy pamiętać. Aby pomóc w oszacowaniu kosztów instalacji ogrodzenia plastikowego, skorzystaj z naszego poręcznego kalkulatora ogrodzeń plastikowych. Może on oszacować całkowity koszt instalacji ogrodzenia i może pomóc uniknąć płacenia więcej niż trzeba. Niezależnie od tego, czy wymieniasz stare ogrodzenie, czy dodajesz zupełnie nowe, koszt instalacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest inny dla każdego projektu.
Linearny footage ogrodzenia określi siatkę i górną szynę, której będziesz potrzebował. Wysokość ogrodzenia zależy od Twoich potrzeb, a także od lokalnych przepisów. Na przykład, ogniwo łańcucha pochodzi w różnych wysokościach. Dodatkowo, istnieje wiele różnych stylów dla bramy. Dodanie bramy do plastikowego ogrodzenia zwiększy jego całkowity koszt. Jeśli budujesz ogrodzenie z ogniwem łańcucha, możesz wybrać różne bramy o różnych wysokościach i cenach.
Plastikowe ogrodzenia są w wielu różnych stylach i kolorach i mogą być używane do prawie każdego projektu ogrodzenia. Można ich używać do celów bezpieczeństwa, jak również do ogrodzenia ogrodu lub zapewnienia bezpiecznego obszaru dla zwierząt domowych. Koszt plastikowego ogrodzenia zależy od rodzaju, wysokości i instalacji. Ceny różnią się znacznie i są określane przez lokalne koszty pracy i materiałów, a także złożoność instalacji. Więc pamiętaj, aby się rozejrzeć!
Podczas gdy koszt plastikowego ogrodzenia zależy od stylu, wysokości i trudności instalacji, ogólny koszt może być tak niski, jak 2000 dolarów do 5500 dolarów. Ceny te są znacznie niższe niż średni koszt porównywalnego typu ogrodzenia. plastikowe ogrodzenia mogą również trwać znacznie dłużej niż tradycyjne, mniej kosztowne ogrodzenia. Koszt plastikowego ogrodzenia różni się znacznie, od jednej stopy liniowej do kilku stóp kwadratowych, więc ważne jest, aby uzyskać co najmniej trzy do pięciu cytatów przed wyborem wykonawcy.

Konserwacja

Jeśli masz plastikowe ogrodzenie, powinieneś znać podstawy konserwacji. Chociaż rdza w końcu przeżre metalowe pręty, możesz temu zapobiec, szorując je dokładnie co jakiś czas. Możesz również pomalować je, aby zapobiec rdzy. Pamiętaj jednak, że rdza może się szybko rozprzestrzeniać. Jeśli więc chcesz zachować ją w dobrym stanie przez długi czas, powinieneś samodzielnie wykonywać prace konserwacyjne.
Jednym ze sposobów na zapewnienie, że Twoje plastikowe ogrodzenie jest w dobrym stanie, jest sprawdzenie go raz w roku. Szczególnie jeśli pogoda jest ekstremalna, powinieneś to robić nawet częściej. Regularne inspekcje pomogą Ci wykryć wady, zanim przerodzą się w poważne problemy. Sprawdź, czy nie ma oznak rdzy, brakującego sprzętu, wygiętych kawałków i pęknięć. Ponadto sprawdź, czy nie ma śladów złuszczania się farby z powodu zadrapań. Jeśli zauważysz któryś z tych problemów, powinieneś działać natychmiast. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z wykonawcą ogrodzenia, aby uzyskać poradę.
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się użyć winylu, czy innego materiału do ogrodzenia, upewnij się, że dbasz o niego regularnie. Winyl jest łatwy do czyszczenia, ma gładkie wykończenie i nie wymaga malowania. Ale upewnij się, że nie zapomnisz zastosować nowej farby co kilka miesięcy. Jeśli chcesz zapobiec rdzy i zachować jego nowy wygląd, powinieneś użyć farby antykorozyjnej. Możesz również rozważyć nowy płot po tym, jak będzie już na miejscu przez jakiś czas.
Czyszczenie płotu plastikowego jest tak samo proste jak czyszczenie samochodu. Musisz użyć szczotki z miękkim włosiem i ciepłej wody, a następnie dokładnie umyć ogrodzenie. Pamiętaj, aby wysuszyć go na słońcu, ponieważ substancje chemiczne zawarte w roztworze mogą powodować rdzę. Możesz również zastosować wosk samochodowy na bazie żelu dla dodatkowej ochrony. Jest to równie skuteczne jak zwykły lakier. Jeśli nie chcesz poświęcać czasu, możesz po prostu zatrudnić profesjonalistę.
Chociaż istnieje wiele wskazówek, które można wykorzystać do konserwacji plastikowego ogrodzenia, najlepszym sposobem na zapobieganie rdzy i korozji jest utrzymanie go w czystości i ochrona. Regularnie sprawdzaj swoje plastikowe ogrodzenie pod kątem wszelkich uszkodzeń, abyś mógł zauważyć wszelkie problemy, zanim staną się większe. Należy sprawdzić, czy nie ma wgnieceń, zadrapań, wyszczerbionego uszczelniacza, brakujących ogniw lub czapek, lub innych oznak rdzy. Kontrolowanie ogrodzenia z tworzywa sztucznego pomoże utrzymać je w dobrym stanie przez wiele lat.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]