Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w stanowczy gotuj

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w stanowczy gotuj

Przywracanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie danych z dysku twardego opartego na BSC a odzyskiwanie danych z dysków Raid

photo
Przywracanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Jeśli Twój komputer doświadcza poważnej awarii systemu, należy podjąć działania i dowiedzieć się o znaczeniu odzyskiwania RAID. Macierz RAID to grupa urządzeń komputerowych z własnym niezależnym dyskiem logicznym. Dyski logiczne są zazwyczaj połączone w sposób paskowy, co oznacza serię dysków na jednym dysku logicznym. Pojedynczy dysk logiczny nazywany jest „dyskiem głównym”, natomiast każdy z dysków paskowych, nazywanych „paskami”, jest zazwyczaj podłączony do tego samego fizycznego dysku twardego, co dysk główny.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID priorytet.

Jedną z zalet odzyskiwania danych z macierzy RAID jest to, że dane nie są tracone z powodu awarii pojedynczego dysku. Przywracanie danych z macierzy RAID https://fireworksblog.pl/2021/08/12/korzystne-odtwarzanie-danych-z-macierzy-raid-01/ W konfiguracji RAID, jeśli jeden dysk ulegnie awarii, drugi może kontynuować normalną pracę. Jeżeli jednak awarii ulegną wszystkie dyski w macierzy, należy rozważyć nowe rozwiązanie w celu przywrócenia danych.

Co zrobić by odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 było skuteczne?

Istnieją dwie popularne formy odzyskiwania danych: awaria dysku twardego i awaria dysku logicznego. W przypadku awarii dysku twardego, aby odzyskać utracone pliki, należy odbudować całą macierz. Proces ten znany jest jako „klonowanie RAID”. Aby to zrobić, należy najpierw odbudować dyski logiczne. Możliwe jest również, że można stracić tylko jeden lub więcej dysków, w którym to przypadku trzeba będzie odbudować macierz na pozostałych dyskach.

Co zrobić by przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 było skuteczne?

Inną popularną metodą odzyskiwania danych jest awaria logiczna. W tym przypadku w celu odzyskania danych należy użyć oprogramowania do odzyskiwania danych z systemu raid. W zależności od charakteru awarii dysku może być możliwe użycie narzędzia Booting Sector Repair (BSR), które jest często dołączane do niektórych starszych systemów OS X, lub Disk Defragmenter, bezpłatnego narzędzia oferowanego przez system Mac OS X.

Obie te techniki próbują ponownie zorganizować podstawowe fizyczne komponenty dysku twardego, aby uzyskać dostęp do utraconych danych. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z Booting Sector Repair, najpierw musisz uruchomić komputer w trybie bezpiecznym. W trybie bezpiecznym system operacyjny może uruchamiać różne procesy bez uruchamiania, w tym Defragmentator dysków. Gdy BSC jest włączony, można następnie przesunąć wskaźnik myszy do menu rozruchowego i wybierz „Defragmentuj teraz.”

Jedną z głównych wad korzystania z techniki odzyskiwania logicznego opartego na BSC jest to, że może to trwać długo, aby zakończyć. Ponieważ system operacyjny jest w środku transakcji BSC, podczas gdy przechodzi przez algorytm BSC, komputer trwa dłużej, aby odzyskać dane. Dzieje się tak dlatego, że cała praca, którą wykonuje BSC odbywa się w pamięci, a komputer zajmuje się wszystkim innym. Z tego powodu, odzyskiwanie danych oparte na BSC nie zawsze jest najszybszą dostępną metodą odzyskiwania danych. Ponadto, niektóre zadania BSC mogą być wolniejsze niż inne rodzaje procesów, co oznacza, że niektóre dane mogą nie być nawet możliwe do odczytania. Czas potrzebny do odzyskania plików BSC zależy od szybkości procesora, złożoności problemu oraz ilości dostępnej pamięci fizycznej.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 jaka skuteczność?

Rozważając, czy skorzystać z odzyskiwania logicznego opartego na BSC, czy też z procesu odzyskiwania danych z macierzy RAID, należy wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady. Oprogramowanie do odzyskiwania danych z macierzy RAID wymaga bardzo niewielkiego wysiłku ze strony użytkownika. Może być również bardzo skuteczne w odzyskiwaniu danych. Główną wadą oprogramowania do odzyskiwania danych raid jest to, że użytkownik musi zaufać, że może ono odzyskać najwięcej danych. Podczas gdy oprogramowanie jest bardzo skuteczne, użytkownik musi być bardzo ostrożny, aby nie wybrać problematyczne lub stare oprogramowanie, które nie jest w stanie odzyskać danych.

Korzystanie z procesu odzyskiwania logicznego opartego na BSC zapewni, że masz największe szanse na odzyskanie największej ilości danych. Upewnij się, że jesteś w stanie szybko odzyskać pliki. Jeśli nie masz dostępu do dysku w momencie jego awarii, lepiej zdecydować się na rozwiązanie odzyskiwania danych z dysku twardego oparte na BSC. Jeśli jednak masz pewność, że będziesz mieć dostęp do dysku wkrótce, możesz użyć oprogramowania do odzyskiwania danych raid, aby odzyskać najważniejsze dane w pierwszej kolejności.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *