Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 co powinien wiedzieć.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 co powinien wiedzieć.

Przywracanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie danych z redundantnej pamięci masowej Raid za pomocą oprogramowania łączonego

photo
przywracanie danych

Przywracanie danych z macierzy RAID Co to jest odzyskiwanie danych z macierzy RAID? Najprościej mówiąc, jest to proces, w którym wszystkie dane ze wszystkich komponentów systemu są brane pod uwagę podczas wykonywania logicznej dysgrafii. Istnieją dwa rodzaje RAID – pierwszy to odzyskiwanie danych na poziomie RAID, który pobiera wszystkie dane z części podstawowej (płyty głównej) i umieszcza je na części dodatkowej (urządzenie raid-minor). Drugim typem jest odzyskiwanie danych lustrzanych na poziomie raid, które pobiera wszystkie dane z części drugorzędnej (poziom raid) i umieszcza je na części głównej (płyta główna).

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID priorytet.

Dlaczego w ogóle trzeba odzyskiwać dane z kopii zapasowej? Aby w przypadku katastrofy lub awarii sprzętu można było skorzystać z opcji odzyskiwania danych z kopii zapasowej, dane te powinny być dostępne na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Przywracanie danych z macierzy RAID https://fireworksblog.pl/2021/08/13/odzyskiwanie-danych-z-macierzy-raid-01-komu-uwierzyc/ Jeśli zdecydujesz się na częściowo automatyczną kopię zapasową, nadal możesz ustawić parametry, aby wszystko przebiegało prawidłowo. W przypadku pełnej automatyzacji nie wiadomo jednak, kiedy należy wykonać kopię zapasową.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID cechy dobrego serwisu.

Jak więc wybrać pomiędzy tymi dwoma różnymi typami odzyskiwania danych? Cóż, po pierwsze i najważniejsze, powinniśmy przyjrzeć się, co dokładnie jest RAID. Jest to skrót od logicznej redundancji i jest jedną z nowszych technologii w architekturze komputerowej. Zasadniczo oznacza to, że wszystkie dane, które przechodzą przez komputer są archiwizowane na jednym urządzeniu fizycznym. Można to zrobić poprzez wykorzystanie dwóch lub więcej urządzeń, co właśnie robią typy raid. Zwykle zaleca się stosowanie dwóch urządzeń na każdy fizyczny dysk twardy.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 w skuteczny sposób

Celem zastosowania konfiguracji dwudyskowej jest utworzenie dwóch macierzy dyskowych, które są następnie połączone za pomocą kontrolera dyskowego. Urządzenia te mogą być macierzami raid lub True raid. W macierzach raid dane są dzielone na logiczne partycje, a następnie te partycje są łączone na dwóch różnych dyskach. Konfiguracje True raid grupują kilka dysków na jednym dysku i te partycje są łączone razem. Zasadniczo wszystkie dane na wszystkich dyskach w tej macierzy są zapisywane w jednym miejscu, co pozwala na łatwiejsze odzyskiwanie danych.

Aby skonfigurować tego typu partycje, dane muszą być inteligentnie rozłożone na dwóch oddzielnych dyskach w celu utworzenia jednej logicznej partycji. Metoda paskowa jest używana, ponieważ jest nieco bardziej wydajna niż inne metody, ponieważ rzeczywisty fizyczny dysk twardy będzie zawsze zapisywany na jednym dysku fizycznym w konfiguracji RAID. W tej konfiguracji dane będą w rzeczywistości rezydować na dwóch oddzielnych dyskach, czego należy unikać, jeśli poziom RAID został już uszkodzony.

Jeśli potrzebujesz trueraid, można rzeczywiście skonfigurować go w ten sposób na początku, chociaż proces ten może stać się skomplikowane po wtórnymraid został zastosowany. Jeśli masz dedykowaną konfigurację odzyskiwania raid, to będzie więcej komplikacji związanych z odzyskiwaniem danych. Po pierwsze, sprzęt zostanie całkowicie zniszczony i prawdopodobnie nie będzie żadnych działających komponentów zapasowych wokół. Nawet jeśli uda Ci się przywrócić sprawność sprzętu, nie będziesz miał żadnego działającego oprogramowania do odzyskiwania danych, więc dane trzeba będzie odzyskać z dysku twardego lub samego napędu taśmowego. Aby to zrobić, należy upewnić się, że wszystkie aplikacje w systemie są zamknięte, a proces odzyskiwania odbywa się w sposób kontrolowany.

Przywracanie danych z macierzy RAID serwis.

Inną metodą odzyskiwania danych z konfiguracji opartej na macierzy RAID jest utworzenie kopii zapasowej całego systemu plików. Jeśli główny dysk twardy został uszkodzony, nadal pozostaną pewne dane, które można odzyskać za pomocą tej metody. Wymaga to utworzenia lustrzanego odbicia całego systemu, aby uniknąć utraty danych. Ta metoda może być wykonana na wiele sposobów, ale najprostszy polega na utworzeniu bootowalnego dysku CD-ROM. Następnie należy zainstalować kopię Linux Live CD na CD-ROM i upewnić się, że system uruchamia się przy użyciu systemu operacyjnego Linux. Następnie należy zainstalować oprogramowanie wyłączające RAID, aby nie próbować przypadkowo naprawić uszkodzoną kartę raid.

Następnym krokiem w procesie odzyskiwania danych jest ustawienie parametrów raid. Po ustawieniu parametrów raid komputer ma utworzyć wirtualny dysk o dokładnie takiej samej konfiguracji jak dysk fizyczny. W tym celu należy użyć oprogramowania do klonowania dysków. Najpierw należy sklonować dysk logiczny, następnie utworzyć parametry RAID, a na końcu nagrać płytę CD zawierającą oprogramowanie wyłączające RAID – podobnie jak w przypadku konfigurowania dysku fizycznego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *