Słupki łazienkowe – praktyczne i stylowe rozwiązanie dla Twojej łazienki

Słupki łazienkowe – praktyczne i stylowe rozwiązanie dla Twojej łazienki

Łazienka często jest pomieszczeniem o niewielkim metrażu. Powinna być urządzona w taki sposób, aby przedmioty używane do pielęgnacji były łatwo dostępne, ale nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Muszą być zabezpieczone przed wilgocią i przypadkowym zabrudzeniem. Doskonałym rozwiązaniem są słupki łazienkowe. Pozwalają na łatwe zagospodarowanie przestrzeni, a także mogą być ciekawym elementem aranżacji wnętrza.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Słupki łazienkowe to szafki o prostej, ale funkcjonalnej budowie. Są wysokie i wąskie, co pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń zarówno w małej, jak i dużej łazience. Zapewniają miejsce na przechowywanie ręczników, detergentów, środków czystości lub kosmetyków. Można w nich schować wiele różnych przedmiotów i wygodnie z nich korzystać podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Wąski słupek łazienkowy sprawdzi się w łazienkach o nietypowym układzie. Można go postawić, na przykład, na ścianie blisko drzwi lub w kącie łazienki, gdzie trudno zamontować innego rodzaju szafkę.

Niebanalny styl urządzenia łazienki

Słupki łazienkowe pozwalają na uzyskanie nietypowego wyglądu łazienki. Są dostępne w różnych odmianach kolorystycznych, dzięki czemu możliwe jest zachowanie spójności z wybranym stylem aranżacji wnętrza. Słupek może nawiązywać do stylu minimalistycznego lub vintage. Odmiany wykonane z płyt laminowanych mogą mieć powierzchnie imitujące drewno, dzięki czemu będą doskonałym uzupełnieniem łazienki utrzymanej w stylu skandynawskim. Takie elementy wyposażenia są dostępne w sklepie AKORD. Mają różne wymiary, ciekawe połączenia kolorystyczne i nietypową formę. Za ich pomocą można odświeżyć wygląd każdej łazienki i nadać jej niepowtarzalnego stylu.

Słupki łazienkowe do zabudowy

Warto też zwrócić uwagę na słupki łazienkowe przeznaczone do zabudowy urządzeń, na przykład, pralki automatycznej. Jest to dobry sposób na uzyskanie jednolitego stylu aranżacji bez potrzeby kupowania drogich i skomplikowanych mebli produkowanych na wymiar. Tego rodzaju słupek ma miejsce na pralkę, a powyżej umieszczone są półki lub praktyczna zamykana szafka. Dzięki temu wszystkie ważne produkty związane z praniem i obsługą pralki można zgromadzić w jednym miejscu. Poza tym szafkę można wykorzystać do przechowywania ręczników i innych przedmiotów niezbędnych w łazience.

Słupki łazienkowe to znakomity sposób na urządzenie łazienki w niebanalny sposób. Są wygodne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości. Ich duża pojemność pozwala na wykorzystanie przestrzeni lepiej niż w przypadku tradycyjnych szafek. Jest to dobra propozycja do każdej łazienki bez względu na rozmiar i styl aranżacji wnętrza.