Wybór właściwego typu ogrodzenia plastikowego

Wybór właściwego typu ogrodzenia plastikowego

Wybierając ogrodzenie z tworzywa sztucznego dla swojej nieruchomości, ważne jest, aby wiedzieć, który typ wybrać. Istnieje wiele opcji, w tym stal Corten, Hollow-steel, Mesh i stal falista. Dowiedz się więcej o nich oraz ich zaletach i wadach przed podjęciem ostatecznej decyzji. Możesz nawet porównać ich koszt i wydajność z ich odpowiednikami. Wybór odpowiedniego typu ogrodzenia może mieć duże znaczenie dla wartości nieruchomości.

Stal kortenowska

Być może używasz już ogrodzenia plastikowego, które jest wykonane ze zwykłej stali, ale jeśli chciałbyś pójść o krok dalej ze swoim plastikowym ogrodzeniem, powinieneś rozważyć użycie stali Corten. Stal kortenowska jest doskonałym wyborem dla ogrodzeń plastikowych ze względu na swoje unikalne właściwości. Po kilku latach ekspozycji na warunki atmosferyczne, Corten rozwija cienką warstwę rdzy nad metalem, chroniąc go przed dalszą penetracją. Warstwa utleniania zapobiega dalszej penetracji elementów, eliminując potrzebę malowania i kosztownego zapobiegania rdzy.

Corten jest materiałem naturalnie korozyjnym, co oznacza, że starzeje się znacznie lepiej niż zwykła stal. Ponieważ jest wykonana ze stali o większej grubości, ma znacznie dłuższą żywotność niż standardowa goła stal walcowana na zimno. Stal Corten nadaje się na ogrodzenia plastikowe i jest często stosowana w sztuce i budownictwie zewnętrznym. Od dawna jest wykorzystywana w nowoczesnych budynkach i rzeźbach. Niektóre słynne przykłady obejmują egzoszkieletowy budynek Fundacji Forda w Nowym Jorku i 160-tonową rzeźbę Picassa w Chicago Daley Plaza. Podobnie jest w przypadku zaprojektowanej przez Eero Saarinena siedziby firmy John Deere w stanie Iowa. Budynek w kolorze ziemi został porównany przez lokalnych obserwatorów do świeżo zaoranej ziemi. Popularność Cortenu wciąż rośnie i ma on dziś wiele zastosowań.

Oprócz właściwości ogrodzeniowych, Corten sprawdza się również jako element krajobrazu. Ciepłe odcienie Cortenu sprawiają, że jest to idealny wybór dla projektantów krajobrazu. Architekci krajobrazu mogą wykorzystać go w ogrodzeniach, aby stworzyć wiejską estetykę przypominającą stodoły na biegunach. Ściany ze stali Corten mogą kontrastować z kołyszącą się pierzastą trawą trzcinową. W 2010 roku na wystawie RHS Chelsea Flower Show, sędziowie byli zachwyceni instalacją Andy’ego Sturgeona, składającą się z rzeźbiarskich ekranów Corten.

Stal drążona

Istnieje wiele korzyści z instalacji plastikowego ogrodzenia wokół podwórka, w tym estetyki i trwałości. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Puste stalowe ogrodzenia plastikowe mogą trwać do 20 lat lub dłużej, a także mogą być pomalowane na dowolny kolor. ogrodzenia plastikowe są bardzo niskie koszty utrzymania i nie wymagają barwienia lub gnicia. Nie przyciągają również szkodników. Chociaż ogrodzenia plastikowe nie są najbardziej przystępną opcją, są z pewnością jednym z najbardziej trwałych.

Aluminium i stal są zarówno doskonałymi materiałami na ogrodzenia ze względu na ich unikalne cechy. Na przykład, stal i aluminium są zarówno ciężkie i odporne na wiatr. Stal jest również galwanizowana i malowana proszkowo, aby oprzeć się rdzy, co czyni je doskonałym wyborem dla plastikowych ogrodzeń. Puste ogrodzenia plastikowe również kosztują mniej niż pełne ogrodzenia plastikowe. Są one również mniej podatne na uszkodzenia, co czyni je idealnymi dla obszarów o dużym natężeniu ruchu. Aluminium jest również niedrogą alternatywą dla stali.

Centra domowe często posiadają panele aluminiowe o wymiarach cztery na sześć stóp, które ważą około 11 funtów każdy. W przeciwieństwie do plastikowych ogrodzeń, panele z wydrążonej stali są spawane lub nitowane razem i mogą ważyć do 50 funtów każdy. plastikowe ogrodzenie można również kupić w panelach o długości ośmiu stóp, które są trudniejsze do transportu i wymagają mniejszej liczby słupków. Ale różnica w cenie jest tego warta. Zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mógł cieszyć się zaletami plastikowego ogrodzenia bez dodatkowych kosztów.

Plastikowy słupek ogrodzeniowy powinien być zakotwiczony za pomocą śrub murarskich. Mocowanie retrofit wykorzystuje te same śruby i zakrywa je listwą. Plastikowa sztacheta ogrodzeniowa o wysokości jedenastu cali powinna być przymocowana do ściany z cegły lub murowanego słupa za pomocą stałego wspornika. Każdy pręt musi być zabezpieczony śrubą, która musi być pomalowana. Regulowane mocowanie jest preferowane, jeśli twoje ogrodzenie nie jest kwadratowe. Cztery stopy wysoki pinched picket panel kosztuje około 60 dolarów za stopę liniową.

Siatka

Metalowe ogrodzenia plastikowe są niedrogie i bardzo funkcjonalne. Mogą utrzymywać zwierzęta w środku lub na zewnątrz. Istnieje wiele różnych rodzajów siatki metalowej, w tym kwadraty, diamenty i prostokąty dwa na cztery. Niektórzy sprzedawcy mają nawet specjalne rodzaje siatki metalowej. Dowiedz się więcej o zaletach ogrodzeń z tworzywa sztucznego. Oto kilka przykładów. Wszystkie te opcje są dostępne w różnych wysokościach i stylach. Wybierz typ, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Proces budowy ogrodzeń z tworzywa sztucznego jest różny. Dostępnych jest kilka rodzajów, w tym spawane, tkane i węzłowe. Podczas gdy style spawane i tkane są najbardziej powszechne, plastikowe ogrodzenia węzłowe mają swoje zalety, zwłaszcza w terenie z krzywiznami. Chociaż niektóre rodzaje węzłów tworzą ostre krawędzie, inne są bezpieczne dla bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Jeśli wybierasz tkany metalowy plastikowy płot, upewnij się, że jest on zainstalowany przez profesjonalistę.

W zależności od wybranego materiału, do zabezpieczenia siatki na słupach można użyć drutu do balowania. Inną opcją jest użycie ciężkiego pistoletu do zszywek. W przypadku słupków betonowych należy użyć koparki do otworów. Aby ustawić metalowe słupki, należy użyć wbijaka do słupków lub młota kowalskiego. plastikowe ogrodzenie może trwać do dekady lub dłużej. Jeśli chodzi o instalację ogrodzeń, ważne jest, aby używać odpowiednich narzędzi.

ogrodzenia plastikowe są jednym z najczęstszych typów ogrodzeń plastikowych. ogrodzenia plastikowe są często używane jako ogrodzenia tymczasowe i są znacznie tańsze niż zgrzewane ogrodzenia plastikowe. Jednak ogrodzenia plastikowe są również łatwiejsze do przecięcia przez intruzów niż inne rodzaje siatek. Wreszcie, jest tkane ogrodzenie plastikowe. Ten rodzaj ogrodzenia plastikowego jest wykonany z sieci przecinających się drutów. Jest to niedroga opcja, która jest odporna na zginanie i łamanie.

Stal falista

Istnieje kilka zalet stosowania stali falistej do ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Metal falisty jest lekki i tani w porównaniu do drewna. Jednak może być podatny na rdzę i pleśń ze względu na ostre krawędzie. Jako takie, ważne jest, aby upewnić się, że rama drewniana plastikowego ogrodzenia jest wykonana z tarcicy impregnowanej ciśnieniowo. Zakup luzem pozwoli również na miejsce na błędy i zapewni, że plastikowe ogrodzenie jest wolne od rdzy.

Jednym ze sposobów instalacji paneli ze stali falistej jest pocięcie ich na małe kawałki. W tym celu należy zmierzyć długość każdego panelu. Do przytrzymania paneli na miejscu mogą być potrzebne dwie osoby. Zacznij od dolnego panelu, a następnie zainstaluj górny panel. Ważne jest, aby upewnić się, że górny panel zachodzi na dolny. Upewnij się również, że panele metalowe są równe. Jeśli używasz poziomego ogrodzenia, być może będziesz musiał wyciąć jeden panel ze stali falistej, aby dopasować go do długości linii ogrodzenia. Upewnij się, że umieścisz wyciętą stronę na końcu linii ogrodzenia.

Po podjęciu decyzji o zainstalowaniu plastikowego ogrodzenia, następnym krokiem jest podjęcie decyzji o kolorze. Możesz chcieć użyć neutralnego koloru, takiego jak biały. Jednak jeśli chcesz, aby Twój płot wtopił się w otoczenie, należy wybrać kolor, który uzupełnia go. Dodanie szczegółów do ogrodzenia, takich jak dodanie ozdobnej bramy, może sprawić, że cały wygląd będzie bardziej nowoczesny i stylowy.

Instalacja stali falistej do ogrodzenia z tworzywa sztucznego może być trudnym zadaniem, ale jest to satysfakcjonujące doświadczenie. Po podjęciu decyzji o kolorze, proces jest zaskakująco prosty. Nie jest konieczne instalowanie wysokiego ogrodzenia, aby uzyskać pożądany efekt. W rzeczywistości można zainstalować plastikowe ogrodzenie w krótszej przestrzeni, używając tego samego rodzaju metalu. Możliwe jest posiadanie zarówno stali falistej, jak i zardzewiałego metalu.

Kute żelazo

Ogrodzenia plastikowe cieszą się popularnością ze względu na swój ponadczasowy design. Materiał ten jest trwały i wymaga niewielkiej konserwacji. Jeśli jednak chcesz zachować piękno swojego plastikowego ogrodzenia, musisz podjąć kilka środków ostrożności. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących dbania o plastikowe ogrodzenie. Te wskazówki pomogą Ci chronić swoją inwestycję i sprawią, że będzie ona trwać dłużej. Jednak należy również regularnie sprawdzać harmonogram konserwacji plastikowego ogrodzenia.

Istnieją trzy główne elementy plastikowego ogrodzenia. Pionowe elementy, zwane iglicami, są rozmieszczone w odległości sześciu cali od siebie i są zwieńczone ozdobnymi elementami zwanymi finami. Zwoje są innym rodzajem dekoracji iglicy. Poziome elementy biegną przez szczyty iglic i są często używane jako obudowa dla elementów dekoracyjnych. plastikowe ogrodzenia mogą mieć kombinację tych elementów. W zależności od projektu, można wybrać ozdobne finały i zwoje, aby poprawić wygląd plastikowego ogrodzenia.

Kolejną cechą ogrodzeń kutych jest ich trwałość. Ogrodzenia te przetrwają wieki, jeśli nie nawet stulecia. Słynne balkony z kutego żelaza w Nowym Orleanie pochodzą z lat 1700. Innym przykładem jest żelazna konstrukcja katedry Notre-Dame w Paryżu. W przeciwieństwie do drewna lub innych rodzajów materiałów, ogrodzenia z kutego żelaza nie będą wymagały wymiany. Jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie trwało dłużej, stal może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Zanim zaczniesz instalować swoje ogrodzenie z kutego tworzywa sztucznego, musisz zmierzyć obwód swojego podwórka. Wykonaj pomiary i odejmij długość i szerokość każdej sekcji ogrodzenia. Jeśli nie masz taśmy mierniczej, możesz użyć wytrzymałego sznurka lub palików ziemnych, aby wyznaczyć obszar, który chcesz ogrodzić. Gdy już zmierzysz obwód swojego podwórka, wybierz materiały i złóż zamówienie. Po potwierdzeniu pomiarów, poczekaj kilka dni, aby beton mógł się ustawić i zakończyć ustawianie.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]